HP 27" OmniStudio X All-in-One Multi-Touch Desktop Computer
Contact Us:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 256V |
| GPU | Intel Arc Graphics 140V |
| Installed RAM | 16 GB |
| Display Size | 27" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Total Installed Storage | 2 TB |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.2 Gen 2x2 2x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4 Input 1x HDMI 1.4 Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 256V |
| CPU | 8-Core: 2.2 to 4.8 GHz Performance (4 Cores) 2.2 to 3.7 GHz Efficiency (4 Cores) |
| Dedicated AI Cores | Yes: 47 TOPS |
| L3 Cache | 12 MB |
| GPU | Intel Arc Graphics 140V |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM Type | 8533 MT/s LPDDR5x |
| RAM Configuration / Capacity | Onboard Only/Not Upgradeable |
| vPro Support | No |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 27" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Finish | Anti-Glare |
| Maximum Brightness | 300 nits / cd/m2 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Variable Refresh Technology | No |
| Total Installed Storage | 2 TB |
| Storage Drive Type | 1x 2 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 1x M.2 Slot [Occupied] |
| Optical Drive | No |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.2 Gen 2x2 / Supports Video Alt Mode 2x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4 Input 1x HDMI 1.4 Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (2.5 GbE) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 5 W |
| Built-In Microphones | Yes: 2 |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be); Tri-Band (2.4, 5, & 6 GHz) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Webcam | Yes: User-Facing 5 MP |
| Keyboard | Wireless Full-Size Keyboard |
| Pointing Device | Wireless Mouse |
| Security | Facial Recognition, Firmware TPM (Software-Based), Webcam Blocker |
| Power Supply | 180 W with IEC |
| Dimensions | 24.11 x 21.15 x 7.88" / 612.39 x 537.21 x 200.15 mm |
| Weight | 18.96 lb / 8.6 kg |
| Package Weight | 30.24 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 30 x 18.5 x 6.5" |