HP 23.8" EliteOne 840 G9 Multi-Touch All-in-One Desktop Computer
Contact Us:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i5-14500 (14th Gen) |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 16 GB |
| Display Size | 23.8" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Total Installed Storage | 512 GB |
| Inputs/Outputs | |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4 Input 1x DisplayPort 1.4 Input |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i5-14500 (14th Gen) |
| CPU | 14-Core: 1.9 to 3.7 GHz Efficiency (8 Cores) 2.6 to 5 GHz Performance (6 Cores) |
| Dedicated AI Cores | No |
| L3 Cache | 24 MB |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM Type | 4800 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 1x User-Replaceable 16 GB Module / 2 Slots Supporting up to 64 GB (SO-DIMM) |
| vPro Support | Yes |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 23.8" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Yes |
| Finish | Anti-Glare |
| Maximum Brightness | 400 nits / cd/m2 |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Variable Refresh Technology | No |
| Total Installed Storage | 512 GB |
| Storage Drive Type | 1x 512 GB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 1x M.2 Slot 2280 (PCIe 4.0 x4) [Occupied] 3x M.2 Slot 2280 (PCIe 3.0 x4) [Available] |
| Optical Drive | No |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.2 Gen 2x2 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4 Input 1x DisplayPort 1.4 Input |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (Gigabit Ethernet) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 5 W |
| Built-In Microphones | Yes: 2 |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax); Tri-Band (2.4, 5, & 6 GHz) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Webcam | Yes: User-Facing 5 MP |
| Keyboard | USB Full-Size Keyboard with Number Pad |
| Pointing Device | USB Mouse |
| Security | Accepts 3rd Party Security Lock Devices, Dedicated Hardware TPM Security Chip, Fingerprint Reader, Webcam Blocker |
| Power Supply | 775 W with Barrel/Proprietary |
| Operating Conditions | 50 to 95°F / 10 to 35°C at 10 to 90% Humidity |
| Dimensions | 21.97 x 21.24 x 9.4" / 55.81 x 53.96 x 23.8 cm |
| Weight | 20.41 lb / 9.26 kg |
| Package Weight | 26.695 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 26.4 x 24.3 x 8" |