HP 23.8" ProOne 449 G9 All-in-One Desktop Computer
Contact Us:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i5-14500 (14th Gen) |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 8 GB |
| Display Size | 23.8" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Total Installed Storage | 256 GB |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4b Input 1x DisplayPort 1.4 Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i5-14500 (14th Gen) |
| CPU | 14-Core: 1.9 to 3.7 GHz Efficiency (8 Cores) 2.6 to 5 GHz Performance (6 Cores) |
| Dedicated AI Cores | No |
| L3 Cache | 24 MB |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 8 GB |
| RAM Type | 4800 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 1x User-Replaceable 8 GB Module / 2 Slots Supporting up to 64 GB (DIMM) |
| vPro Support | Yes |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 23.8" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Finish | Anti-Glare |
| Maximum Brightness | 250 nits / cd/m2 |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Response Time | 14 ms |
| Variable Refresh Technology | No |
| Viewing Angle (H x V) | 178 x 178° |
| Total Installed Storage | 256 GB |
| Storage Drive Type | 1x 256 GB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 1x M.2 Slot 2280 (PCIe 4.0 x4) [Occupied] 1x 3.5" Bay (SATA III) [Available] |
| Optical Drive | No |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Display I/O | 1x HDMI 1.4b Input 1x DisplayPort 1.4 Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone/Line Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (Gigabit Ethernet) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 2 W |
| Built-In Microphones | Yes: 2 |
| Media/Memory Card Slot | Single Slot: SD/SDHC/SDXC (UHS-I) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Webcam | Yes: User-Facing 5 MP |
| Keyboard | USB Full-Size Keyboard with Number Pad |
| Pointing Device | USB Mouse |
| Security | Dedicated Hardware TPM Security Chip |
| Power Supply | 150 W with Barrel/Proprietary |
| Operating Conditions | 41 to 95°F / 5 to 35°C at 10 to 90% Humidity |
| Certifications | CECP, ENERGY STAR, EPEAT, ErP Lot 3, TCO Certified |
| Dimensions | 21.23 x 14.93 x 8.85" / 53.92 x 37.92 x 22.48 cm |
| Weight | 17.57 lb / 7.97 kg |
| Package Weight | 24.775 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 18.4 x 14.4 x 9.5" |