QYSEA FIFISH V-EVO Underwater AI ROV with Robotic Arm and Removable SD Card
- Depth Rating: 328'
- 6 Thrusters for Omnidirectional Control
- 4K Video at 60/50/30/25 fps
- SD Card for Quick Data Transfer
- 12MP Photos, JPEG & DNG Formats
- Ultrawide 166° Angle of View
- Two 2500-Lumen, 5500K Lights
- Tether Length: 328'
- Runtime: 4 Hours
- QYSEA FIFISH V-EVO Underwater AI ROV with Robotic Arm and Removable SD Card
- Remote Controller
- Tether Cable
- Tether Spool
- FIFISH V6 AC Adapter
- Remote Control AC Adapter
- 64GB microSD Card
- Limited 1-Year Manufacturer Warranty
QYSEA FIFISH V-EVO Specs
Inputs/Outputs
| Media/Memory Card Slot | Yes |
| Internal Storage | Yes |
Wireless
| Global Positioning (GPS, GLONASS, etc.) | Yes |
Battery
| Battery Chemistry | Not Specified by Manufacturer |
Physical
| Color | Gray |
| Cable Length | 328.1' / 100 m |
| Dimensions | 15.1 x 13 x 5.6" / 383 x 331 x 143 mm |
| Weight | 10.1 lb / 4.6 kg |
Packaging Info
| Package Weight | 21.625 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 17.5 x 16.3 x 15.1" |