MSI Modern AM273Q AI 1UM All-in-One Desktop Computer
CONTACT US:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 155H |
| GPU | Intel Arc Graphics |
| Installed RAM | 32 GB |
| Display Size | 27" |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Touchscreen | No |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (Thunderbolt 4) 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 5x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI Input 1x HDMI Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 155H |
| CPU | 16-Core: 1.4 to 4.8 GHz Performance (6 Cores) 0.9 to 3.8 GHz Efficiency (8 Cores) 0.7 to 2.5 GHz Low Power Efficiency (2 Cores) |
| Dedicated AI Cores | Yes |
| L3 Cache | 24 MB |
| Graphics Type | Dedicated |
| GPU | Intel Arc Graphics |
| Installed RAM | 32 GB |
| RAM Type | 5600 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 2x User-Replaceable 16 GB Module / Supporting up to 64 GB |
| vPro Support | No |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 27" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
| Touchscreen | No |
| Finish | Anti-Glare |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Storage Drive Type | 1x 1 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 2x M.2 Slot [Available] 1x 2.5" Slot [Available] |
| Optical Drive | No |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (Thunderbolt 4) / Supports Video Alt Mode and Power Delivery 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 5x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI Input 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (2.5 GbE) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 3 W |
| Built-In Microphones | Yes |
| Media/Memory Card Slot | Single Slot: SD/SDHC/SDXC |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Webcam | Yes: User-Facing 2 MP (1080p) |
| Keyboard | Wireless Full-Size Keyboard |
| Pointing Device | Wireless Mouse |
| Security | Dedicated Hardware TPM Security Chip, Facial Recognition, Kensington Lock Slot |
| Power Supply | 120 W with Barrel/Proprietary |
| Certifications | CB, CE, ENERGY STAR, FCC, RCM, UL, VCCI |
| VESA Mounting-Hole Pattern | 75 x 75 mm |
| Dimensions | 25.12 x 17.05 x 7.11" / 638.08 x 433.05 x 180.69 mm |
| Weight | 11.03 lb / 5 kg |
| Package Weight | 22.885 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 27.6 x 19 x 8.9" |