MSI 27" PRO AP272P 14M All-in-One Desktop Computer (Black)
CONTACT US:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i7-14700 (14th Gen) |
| GPU | Intel Iris Xe |
| Installed RAM | 32 GB |
| Display Size | 27" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Inputs/Outputs | |
| Display I/O | 1x DisplayPort Output 1x HDMI Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i7-14700 (14th Gen) |
| CPU | 20-Core: 2.1 to 5.4 GHz Performance (8 Cores) 1.5 to 4.2 GHz Efficiency (12 Cores) |
| Dedicated AI Cores | No |
| L3 Cache | 33 MB |
| GPU | Intel Iris Xe |
| Installed RAM | 32 GB |
| RAM Type | 3200 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 2x User-Replaceable 16 GB Module / 2 Slots Supporting up to 64 GB (SO-DIMM) |
| vPro Support | No |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 27" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Finish | Anti-Glare |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Storage Drive Type | 1x 1 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | Fixed Storage / Cannot Be Upgraded |
| Optical Drive | No |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 1x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 2x USB-A 2.0 |
| Display I/O | 1x DisplayPort Output 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone Output 1x 1/8" / 3.5 mm Microphone Input |
| Network I/O | 1x RJ45 (Gigabit Ethernet) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 3 W |
| Built-In Microphones | Yes |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Webcam | Yes: User-Facing 1080p |
| Keyboard | Wireless Full-Size Keyboard |
| Pointing Device | Wireless Mouse |
| Power Supply | 120 W with Barrel/Proprietary |
| VESA Mounting-Hole Pattern | 75 x 75 mm |
| Dimensions | 24.08 x 22.1 x 7.66" / 61.16 x 56.13 x 19.46 cm |
| Weight | 16.27 lb / 7.38 kg |
| Package Weight | 25.005 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 27.6 x 19.3 x 9.1" |