Microsoft 13" Surface Pro Copilot+ PC (11th Edition, Platinum, Wi-Fi Only)
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Elite |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (USB4) 1x Surface Keyboard 1x Surface Connector |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Elite |
| CPU | 12-Core |
| GPU | Adreno |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (USB4) / Supports Video Alt Mode and Power Delivery 1x Surface Keyboard 1x Surface Connector |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Power Supply | 39 W with USB-C |
| Package Weight | 3.695 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 12 x 9.5 x 2" |