Gigabyte RTX 5090 AORUS AI Box External GPU
Contact Us:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
WhatsApp: +601167990388
| GPU Model | NVIDIA GeForce RTX 5090 |
| Clock Speed | Base Mode: 2407 MHz |
| Dedicated AI Cores | No |
| Video RAM | 32 GB GDDR7 |
| Host Connection | USB-C (Thunderbolt 5) Supporting USB Power Delivery 3.0 via Built-In Connector |
| Video Output | 3x DisplayPort 2.1b 1x HDMI 2.1b |
| USB I/O | 1x USB-C (Thunderbolt 5) 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 2x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Network I/O | 1x RJ45 |
| Power Source | Built-In AC Adapter with IEC Socket Connector: 100 to 240 VAC, 50/60 Hz (850 W) |
| OS Compatibility | Windows 11 (64-Bit Only) |
| Dimensions | 11.9 x 7.4 x 6.8" / 302 x 189 x 172 mm |
| Weight | 11.9 lb / 5400 g |
| Package Weight | 19.415 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 16.3 x 13.7 x 12" |