CyberPowerPC Gamer Xtreme Desktop Computer (Black)
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 5 225F |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5050 with 8 GB GDDR6 VRAM |
| Installed RAM | 16 GB |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| External Bays | No |
| Inputs/Outputs | 5x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 2x USB-A 2.0 |
| Display I/O | 3x DisplayPort Output 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 3x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Keyboard | USB Full-Size Keyboard with RGB Backlight |
| Pointing Device | USB Mouse |
| Power Supply | 600 W with IEC |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Chipset | Intel B860 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 225F |
| CPU Socket | LGA 1851 |
| CPU | 10-Core: 3.3 to 4.9 GHz Performance (6 Cores) 2.7 to 4.4 GHz Efficiency (4 Cores) |
| Dedicated AI Cores | Yes |
| L3 Cache | 20 MB |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5050 with 8 GB GDDR6 VRAM |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM Type | 6400 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 1x User-Replaceable 16 GB Module / 4 Slots Supporting up to 192 GB |
| vPro Support | No |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Storage Drive Type | 1x 1 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 2x M.2 Slot [Occupied] 2x 3.5" Bay [Available] 2x 2.5" Bay [Available] |
| PCI Expansion | 1x PCIe x16 (Occupied) 2x PCIe x1 (Available) |
| Optical Drive | No |
| External Bays | No |
| Inputs/Outputs | 5x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 2x USB-A 2.0 |
| Display I/O | 3x DisplayPort Output 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 3x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (Gigabit Ethernet) |
| Built-In Speakers | No |
| Built-In Microphones | No |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Keyboard | USB Full-Size Keyboard with RGB Backlight |
| Pointing Device | USB Mouse |
| Power Supply | 600 W with IEC |
| Dimensions | 18.7 x 18.5 x 8.2" / 475 x 469.9 x 208.3 mm |
| Weight | 32 lb / 14.5 kg |
| Package Weight | 34.5 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 23 x 22 x 13" |