CHASING M2 S Industrial Underwater ROV Value Pack with Grabber Claw and Case (328' Tether)
| Battery Capacity | ROV: 97.68 Wh Remote Controller: 2500 mAh Runtime: 4 Hours |
| Image Sensor | 12 MP 1/2.3 CMOS |
| Resolution | Video Capture: 4K Streaming: 60 Mp/s Slow Motion: 720p: 8x (240 fps), 1080p: 4x (120 fps) |
| Depth Rating | 328' / 100 m |
| Memory | 64 GB |
| Connectivity | 328' / 100 m Tether |
| Lens | Aperture: f/2.8 Angle of View: 150° |
| Light Source | 2 x 2000-Lumen LED Color Temperature: 5000-5500 k CRI: 85 |
| Power Source | Battery |
| Battery Type | Built-In Rechargeable |
| Color | Gray |
| Operating Conditions | 14 to 113°F / -10 to 45°C |
| Dimensions | 14.9 x 10.5 x 6.5" / 37.8 x 26.7 x 16.5 cm (ROV) 6.3 x 6.1 x 4.9" / 16 x 15.5 x 12.4 cm (Remote Controller) |
| Weight | 9.9 lb / 4.5 kg (ROV) 1.5 lb / 0.7 kg (Remote Controller) |
| Package Weight | 45 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 22.5 x 19 x 15" |