ASUS 13.4" Republic of Gamers Flow Z13 Multi-Touch 2-in-1 Gaming Laptop (Kojima Productions Collab)
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| GPU | AMD Radeon 8060 |
| Installed RAM | 128 GB |
| Display Size | 13.4" |
| Native Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | Yes |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (USB4) 1x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI 2.1 Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Weight | 2.65 lb / 1.2 kg |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| CPU | 16-Core: 3 to 5.1 GHz |
| Dedicated AI Cores | Yes: 50 TOPS |
| L3 Cache | 80 MB |
| GPU | AMD Radeon 8060 |
| Installed RAM | 128 GB |
| RAM Type | 8000 MT/s LPDDR5x |
| RAM Configuration / Capacity | Onboard Only/Not Upgradeable |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 13.4" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Native Resolution | 2560 x 1600 |
| Touchscreen | Yes |
| Finish | Glossy |
| Color Gamut | 100% DCI-P3 |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Response Time | 3 ms |
| Variable Refresh Technology | Adaptive-Sync |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Storage Drive Type | 1x 1 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 1x M.2 Slot [Occupied] |
| Inputs/Outputs | 2x USB-C (USB4) / Supports Power Delivery 1x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI 2.1 Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | No |
| Built-In Speakers | Yes |
| Built-In Microphones | Yes |
| Media/Memory Card Slot | Single Slot: microSD (Unspecified Type) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) with MU-MIMO Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Cellular Support | No |
| GPS | No |
| Webcam | Yes: User-Facing 5 MP/World-Facing 13 MP |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion |
| Capacity | 70 Wh |
| Keyboard | Detachable Full-Size Keyboard with RGB Backlight |
| Pointing Device | TouchPad |
| Security | Firmware TPM (Software-Based) |
| Power Supply | 200 W with Barrel/Proprietary |
| Dimensions | 11.81 x 8.03 x 0.59" / 30 x 20.4 x 1.5 cm |
| Weight | 2.65 lb / 1.2 kg |
| Package Weight | 13.465 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 18.6 x 12.5 x 6.9" |