Lenovo 23.8" ThinkCentre M90a Gen 5 All-in-One Desktop Computer
CONTACT US:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i7-14700 (14th Gen) |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 32 GB |
| Display Size | 23.8" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Display I/O | 1x HDMI Input/Output 1x DisplayPort Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor | Intel Core i7-14700 (14th Gen) |
| CPU | 20-Core: 2.1 to 5.3 GHz Performance (8 Cores) 1.5 to 4.2 GHz Efficiency (12 Cores) |
| Dedicated AI Cores | No |
| L3 Cache | 33 MB |
| GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Installed RAM | 32 GB |
| RAM Type | 5600 MT/s DDR5 |
| RAM Configuration / Capacity | 2x User-Replaceable 16 GB Module / 2 Slots Supporting up to 64 GB (SO-DIMM) |
| vPro Support | Yes |
| Panel Type | IPS-Type LCD |
| Size | 23.8" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | No |
| Finish | Anti-Glare |
| Maximum Brightness | 250 nits / cd/m2 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Variable Refresh Technology | No |
| Total Installed Storage | 1 TB |
| Storage Drive Type | 1x 1 TB / M.2 NVMe SSD |
| Storage Expansion | 1x M.2 Slot 2280 [Available] |
| Optical Drive | CD/DVD-ROM Combo Drive |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.1/3.2 Gen 2 3x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Display I/O | 1x HDMI Input/Output 1x DisplayPort Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (Gigabit Ethernet) |
| Built-In Speakers | Yes: 2x 3 W |
| Built-In Microphones | Yes: 2 |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Webcam | Yes: User-Facing 5 MP |
| Keyboard | USB Full-Size Keyboard |
| Pointing Device | USB Mouse |
| Security | Dedicated Hardware TPM Security Chip, Kensington Lock Slot, Webcam Blocker |
| Power Supply | 180 W with IEC |
| Input Power | 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz |
| Certifications | ENERGY STAR, EPEAT, ErP, RoHS, TCO Certified, TUV |
| VESA Mounting-Hole Pattern | Unspecified VESA Pattern |
| Dimensions | 21.24 x 13.55 x 8.96" / 53.95 x 34.42 x 22.76 cm |
| Weight | 17.3 lb / 7.8 kg |
| Package Weight | 24.33 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 26.7 x 21.1 x 9.2" |