Apple Mac mini with M4 Chip & AppleCare+
Apple AppleCare+ 3-Year Protection Plan for Apple Mac mini (M4)
Contact Us:
Website: https://www.wholesaletechz.com
EMAIL: info@wholesaletechz.com
EMAIL: sales@wholesaletechz.com
WhatsApp: +601167990388
| Processor | Apple M4 |
| GPU | Apple (10-Core) |
| Installed RAM | 16 GB |
| Total Installed Storage | 256 GB |
| Inputs/Outputs | 3x USB-C (Thunderbolt 4) 2x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone Output |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Keyboard | No |
| Pointing Device | No |
| Operating System | macOS |
| Processor | Apple M4 |
| CPU | 10-Core: Performance (4 Cores) Efficiency (6 Cores) |
| Dedicated AI Cores | Yes |
| GPU | Apple (10-Core) |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM Type | Unified Memory |
| RAM Configuration / Capacity | Onboard Only/Not Upgradeable |
| Total Installed Storage | 256 GB |
| Storage Drive Type | 1x 256 GB / Integrated NVMe SSD |
| PCI Expansion | No |
| Inputs/Outputs | 3x USB-C (Thunderbolt 4) / Supports Power Delivery 2x USB-C 3.1/3.2 Gen 2 |
| Display I/O | 1x HDMI Output |
| Audio I/O | 1x 1/8" / 3.5 mm Headphone Output |
| Network I/O | 1x RJ45 (10 GbE) |
| Built-In Speakers | Yes |
| Built-In Microphones | No |
| Media/Memory Card Slot | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Keyboard | No |
| Pointing Device | No |
| Power Supply | 155 W with IEC |
| Input Power | 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz |
| Operating Conditions | 50 to 95°F / 10 to 35°C at 5 to 90% Humidity |
| Certifications | ENERGY STAR |
| Dimensions | 5 x 5 x 2" / 12.7 x 12.7 x 5.1 cm |
| Weight | 1.5 lb / 0.7 kg |
| Package Weight | 2.8 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.3 x 5.7 x 4.6" |