ANZU ROBOTICS Raptor T Enterprise Drone with Speaker & RTK Bundle
| Maximum Flight Time | 45 Minutes |
| Remote ID | Yes |
| Camera System | Thermal Vanadium Oxide (VOX) Sensor with -4 to 932°F / -20 to 500°C Measurement Range (61° FoV) |
| Maximum Video Resolution | Thermal Up to 512p at 30 fps Wide Up to UHD 4K at 30 fps Telephoto Up to UHD 4K at 30 fps |
| Still Image Support | Wide Up to 48 MP (JPEG) Telephoto Up to 12 MP (JPEG) |
| Sensing System | Omnidirectional |
| Control Method | Included Transmitter |
| Weight | 2.0 lb / 920 g (With Propellers) 2.3 lb / 1050 g (Maximum for Takeoff) |
| Maximum Horizontal Speed | 47 mph / 75.6 km/h |
| Maximum Ascent Speed | 17.9 mph / 28.8 km/h |
| Maximum Descent Speed | 13.4 mph / 21.6 km/h |
| Maximum Wind Resistance | 26.8 mph / 43.1 km/h |
| Maximum Take-Off Altitude | 3.7 Miles / 6 km |
| Maximum Flight Time | 45 Minutes |
| Maximum Hover Time | 38 Minutes |
| Maximum Tilt Angle | 35° |
| Hovering Accuracy | Vision Positioning Vertical: ±0.3' / 0.1 m Horizontal: ±1.0' / 0.3 m GNSS Vertical: ±1.6' / 0.5 m High-Precision Positioning System Horizontal: ±1.6' / 0.5 m |
| Maximum Angular Velocity | 200°/s |
| Rotor Configuration | Quadcopter |
| Propeller Size | 9.4x5.3" |
| Remote ID | Yes |
| Built-In Video Light | No |
| Aircraft I/O | 1x USB-C (Service) |
| Operating Temperature | 14 to 104°F / -10 to 40°C |
| Number of Cameras | 3 |
| Camera System | Thermal Vanadium Oxide (VOX) Sensor with -4 to 932°F / -20 to 500°C Measurement Range (61° FoV) |
| Zoom | Thermal 28x Telephoto 8 to 56x |
| Minimum Focus Distance | Thermal 16.4' / 5 m Wide 3.3' / 1 m Telephoto 9.8' / 3 m |
| ISO Sensitivity Range | Wide 100 to 25,600 Telephoto 100 to 25,600 |
| Shutter Speed | Wide 1/8000 to 8 Seconds (Photo/Video) Telephoto 1/8000 to 8 Seconds (Photo/Video) |
| Maximum Video Resolution | Thermal Up to 512p at 30 fps Wide Up to UHD 4K at 30 fps Telephoto Up to UHD 4K at 30 fps |
| Still Image Support | Wide Up to 48 MP (JPEG) Telephoto Up to 12 MP (JPEG) |
| Photo Modes | Interval, Single Shot |
| Media/Memory Card Slot | In Aircraft Body microSD/microSDHC/microSDXC (UHS-I) [512 GB Maximum / U3/V30 or Faster Recommended] In Remote/Transmitter microSD/microSDHC/microSDXC (UHS-I) [U3/V30 or Faster Recommended] |
| Internal Storage | In Remote/Transmitter 8 GB |
| Number of Axes | 3: Pitch (Tilt), Roll, Yaw (Pan) |
| Rotation Range | Mechanical Range Yaw (Pan): 54° (-27 to 27°) Pitch (Tilt): 180° (-135 to 45°) Roll: 90° (-45 to 45°) |
| Follow Speed | Tilt: 100°/s |
| Stabilization Accuracy | ±0.007° |
| Sensing System | Omnidirectional |
| Sensing System Capabilities | Forward Measurement Range: 1.6 to 65.6' / 0.5 to 20 m Detection Range: 1.6 to 656.2' / 0.5 to 200 m Max Speed: 33.6 mph / 15 m/s Field of View: 90° (Horizontal) / 103° (Vertical) Backward Measurement Range: 1.6 to 52.5' / 0.5 to 16 m Max Speed: 26.8 mph / 12 m/s Field of View: 90° (Horizontal) / 103° (Vertical) Lateral Measurement Range: 1.6 to 82.0' / 0.5 to 25 m Max Speed: 33.6 mph / 15 m/s Field of View: 90° (Horizontal) / 85° (Vertical) Upward Measurement Range: 0.7 to 32.8' / 0.2 to 10 m Max Speed: 13.4 mph / 6 m/s Field of View: 100° (Front-to-Back) / 90° (Side-to-Side) Downward Measurement Range: 1.0 to 59.1' / 0.3 to 18 m Max Speed: 13.4 mph / 6 m/s Field of View: 130° (Front-to-Back) / 160° (Side-to-Side) |
| Control Method | Included Transmitter |
| Operating Frequency | 2.4 GHz (2.400 to 2.484) 5.8 GHz (5.725 to 5.850) |
| Maximum Operating Distance | 9.3 Miles / 15 km |
| Transmitter Power | 2.4 G: 33 dBm (FCC), 20 dBm (CE, MIC, SRRC) 5.8 G: 33 dBm (FCC), 23 dBm (SRRC), 14 dBm (CE) |
| Transmitter I/O | 1x USB-C (Data, Power) 1x Mini-HDMI (Video) |
| Clean Video Output | No |
| Battery Type | Built-In Lithium-Ion (5000 mAh) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax); Tri-Band (2.4, 5, & 6 GHz) with MU-MIMO Support (2 x 2) |
| Bluetooth | 5.1 |
| Mobile App Compatible | No |
| Built-In Display | 5.5" (1920 x 1080) Touchscreen LCD, 1000 nits/ cd/m2 |
| Operating Temperature | 14 to 104°F / -10 to 40°C |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion Polymer (LiPo) |
| Battery Capacity | 5000 mAh / 77 Wh |
| Battery Configuration | 4 S / 15.4 V |
| Maximum Charging Power | 17.6 V |
| Charging Temperature | 41 to 104°F / 5 to 40°C |
| Weight | 11.8 oz / 335.5 g |
| Input Power | 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz at 2.5 A |
| Power Rating | 100 W |
| GNSS Support | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Diagonal Size | 15" / 380.1 mm |
| Overall Dimensions | 3.8 x 3.6 x 8.7" / 96.3 x 90.3 x 221.0 mm (Folded) 11.1 x 4.2 x 13.7" / 283.0 x 107.7 x 347.5 mm (Unfolded) |
| Weight | 2.0 lb / 920 g (With Propellers) 2.3 lb / 1050 g (Maximum for Takeoff) |
| Package Weight | 11.59 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 17.8 x 15.3 x 9.4" |